U-Мило Тркала Пластични V Облик на Лизгачки Вратата Макара Ритам Тркала Максимално Оптоварување 100KG
  • Ново

U-Мило Тркала Пластични V Облик на Лизгачки Вратата Макара Ритам Тркала Максимално Оптоварување 100KG

DEN 398.16

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【силна оптоварување】 лизгачки вратата макара има компактна структура, мал обем и ниско ниво на бучава.Максималното оптоварување е 100 KG. 【големина】 дебелината на U-облик sheave е околу 27 mm/1.1 инчи, и јажето ритам радиус е 25 mm/1 инч. 【материјал】 50-тип U-облик пластични макара е изработен од пластика (тркала) + метал (школка), која има карактеристики на висока прецизност и висока брзина перформанси. 【мазна】 лизгачки вратата pulleys се U-облик / V облик на внатрешното бразди, кои се стабилни во употреба и неспокојот во лизгање. 【апликација】 V облик на најлон песна тркала, како основен пренос уред на автоматизирани машини, се широко се користи во автоматизирани линии за производство и различни општи машини и опрема.