Songhe TP4056 Тип-C USB 5V 1А 18650 Li-ion Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор 18650 Полначот Модул со Двојна Заштита Функции 10pcs
  • Ново

Songhe TP4056 Тип-C USB 5V 1А 18650 Li-ion Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор 18650 Полначот Модул со

DEN 191.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Влезен напон : 4.35-6 v-и (препорачано напон 5 v).Полнење критичниот напон : 4.2 V + / - 1%.Максимално полнење тековната излез : 1000 м.Батеријата overcharge заштита напон : 4.28 V;Батеријата overcharge кревање напон : 4.00 V. празнење на батеријата напон заштита : 3.0 V;Батеријата празнење престанок напон : 3.2 V. Батерија : во текот тековната заштита тековната 3.Светлината држава : без оптоварување на светлината не светло, црвено светло за полнење, е полн со зелена светлина.Одборот големина : околу 2,5 * 1.65 CM.