UOEIDOSB PH Метар Smart Sensor AS218 Дигитални Спектар 0.00~14.00 pH на Почвата PH Тестер Вода PH Киселост Метар LCD Дисплеј Течни
  • Ново

UOEIDOSB PH Метар Smart Sensor AS218 Дигитални Спектар 0.00~14.00 pH на Почвата PH Тестер Вода PH Киселост Метар

DEN 8880.72

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Податоците се одржи, Max & Мин мерење функција.Одделени p H и сензор на температура на сонди p H метар : Тоа е лесно да се носат.Индикација за слаба батерија и 30 минути автоматско исклучување : Тоа може да ве потсетам и зачувување на енергија.LCD екранот и Осветлувањето : Тоа е лесно да се читаат и прецизно тестирање.Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.