Рачни 1400W Метал Burnishing Машина,Електрични Сандер Полирач за Дрво Нерѓосувачки Челик Полирање со Едно Тркало,6 Променлива Брзина,Заклучување,Помошни Рачка
  • Ново

Рачни 1400W Метал Burnishing Машина,Електрични Сандер Полирач за Дрво Нерѓосувачки Челик Полирање со Едно Тркало,6

DEN 2495.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Моќен Бакар Моторни】 Изградена-во 1400 W силна бакар мотор со 110 V стандард Американски приклучокот,ова burnishing полирање машина е многу издржливи,ефикасно и со голема топлина-отпор. 【Прилагодливи Брзина】 Со 6 нивоа на брзина на прилагодување,лесно се исполнат различни полирање ефект за широк спектар на материјали. 【Лесно Ракување】 Опремени со главни анти-пропадна справи и еднострано се справи,да се изгради-во 3m електричен кабел,помага да работат повеќе stably и слободно.Задебелена анти-прашина маска подобро спречува оштетување од летање прашина додека работат. 【Операција Заклучување Функција】 Кога се работи за долго време,притиснете го прекинувачот за заклучување за континуирано работење,не треба да се задржете го активира додека burnishing,па како да се намали работната сила и замор на прсти. 【Широка Примена】 Широко се користи за отстранување на рѓа,оксид слоеви,гребнатини,и др.Се применува за burnishing и полирање метал,нерѓосувачки челик,дрво и други nonferrous материјали.Повеќе тркала е потребно,pls кликнете : https : //www./dp/B096 LZGVYB?ref=myi_title_dp ; Повеќе јаглерод четки е потребно,pls кликнете : https : //www./dp/B09 C5 D3 SHG?ref=myi_title_dp.If на секое прашање,pls контактирајте со нас.