LOTMAXX Ајкула V2 3D Печатач, Ласерско Гравирање & Bi-Печатење во Боја 2 во 1, Preassembled 3D Печатач Машина со Двојна Екструдер, Димензии на Печатење 235x235x265mm, (Простор Сива)
  • Ново

LOTMAXX Ајкула V2 3D Печатач, Ласерско Гравирање & Bi-Печатење во Боја 2 во 1, Preassembled 3D Печатач Машина

DEN 11999.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【3Д Ласерски Печатач】LOTMAXX 3 D Печатач ги интегрира функциите на 3d печатење и ласерско гравирање.Ласерски комплет вклучени, Ласерски Големина : 235*235, Номинална Моќност 1600m W и Поддршка материјали : Кожа, Хартија, Дрво и др. 【Сите Метални Двојна Екструдер】Оваа FDM 3 D Печатачот е Опремен со два сите-метал екструдерите, таа го поддржува автоматско двојна боја со вжарено префрлување во една млазницата.Со двојно опрема екструдер, тоа обезбедува подобра и повеќе точни печатење. 【Ултра-Молчи Возачот】АЈКУЛА V2 усвојува молчи вози TMC2208, целосно опремени на X, Y, Z, E оска, речиси и да нема звук може да се слушне за време на печатењето, и поддржува ноќниот режим. 【Повеќе Карактеристики】1 : 4.3" Отстранлив Екран на Допир 2 : Магнетни загрева кревет 3 : Продолжите со Печатење 4 : Сите Метал Дизајн на Рамка 5 : Meanwell Напојување. 【Гаранција и Сервис】Ние обезбеди еден месец бесплатно враќање и замена, една година гаранција, и животниот век на техничка поддршка.