Voxelab Proxima 8.9 Смола 3D Печатач 4K Монохроматски Екран, Dual Z-Оската Линеарна Железнички и Матрица Извор на Светлина 84 Компјутери УВ 405nm LED, Печатење со Големина 7.55 (L) X 4.72 (W) X
  • Ново

Voxelab Proxima 8.9 Смола 3D Печатач 4K Монохроматски Екран, Dual Z-Оската Линеарна Железнички и Матрица Извор

DEN 8616.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【4 K Монохроматски Екран】 Voxelab Proxima 8.9" Моно екран има 4 K резолуција од 3840*2400 пиксели, на маскирање LCD да обезбеди точни печатење со XY оска резолуција на 47um, која може точно да се печати детали на моделот, Супериорен екранот квалитет им се овозможи на еден многу подолг животен век отколку конкурентни производи. 【Двојно Линеарна Водич】 На Z-оската донесува двојно линеарна водич структура, за да се направи печатење процес стабилни, се осигура точноста на печатени модел и ефективно ја зголемува мазна површина и нежна текстура на печатени модел. 【Матрица на УВ Светлина Извор】 Усвојува нов дизајн идеја на ултравиолетова ламба матрица решение, која е формирана од страна 84 LED светилки, комбинација целосно да се гарантира стабилноста на светлина, светлост, и тоа совршено работа со 4 K монохроматски екранот за да се постигне со висока прецизност за печатење. 【Побрзо Брзина на Печатење】 ново големи големина на 3 D смола печатач поддршка за печатење слој дебелина надолу за да 0.01-0.2 мм,и брзина на печатење до 25мм/h, што е за 50% побрзо отколку обичните 3 D смола принтери.во голема мера се подобри ефикасноста и да ги зачувате за печатење време. 【Поголеми Печати Волумен】 Ова е поголема 3 D печатач е дизајниран за 3 D печатење ентузијасти за печатење на поголемите модели.изградба на големината е 192*120*200mm.Proxima 8.9" машина ви овозможува да печатите повеќе големината модели, тоа ќе ги исполни вашите барања убаво и обезбедува нови креативни можности за дизајн на просторот.