Фунта Печат CFF1501.1800.062.150X10 1501 (Мека) Целосно се Соочуваат со Заптивка, 18 ID, 18 Цевка Големина, 1/16 Дебела, Притисок Класа 150#, Проширена Тефлон/PTFE (Пакување од 10)
  • Ново

Фунта Печат CFF1501.1800.062.150X10 1501 (Мека) Целосно се Соочуваат со Заптивка, 18 ID, 18 Цевка Големина,

DEN 2188.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Фунта Печат & Снабдување Стил 1501 Прошири PTFE ќе запечати сите агресивни хемикалии во текот на целиот 0-14 p H опсег, освен за стопена алкално метали и елементарен флуор.EPTFE е погодна за сите типови на фланши, речиси сите медиуми, широк температура опсег и за апликации со најтешките барањата на чистота.Проширена PTFE дихтунзи обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување, особено се препорачува за апликации во храна и пијалоци индустрија каде висока чистота на материјалите се потребни.Стил 1501 дихтунзи изложба исклучителни механичка цврстина со супериорен анти-стап, ниска frictional својства, и долгорочни временски способност со неограничен рок на траење.EPTFE е и големо влијание и отпорни на абење. 0-14 p H опсег.Температура (минимум -450 F, максимална услуга 500 F) (Краток Рок Max 600 F) / Притисок : Вакуум до 200 бар 2900 psi).