TevraPet FirstAct Плус Ентони и Штиклирајте Превенција за Кучиња, 6 Месеци Третман и Контрола, Голем 45-88 lbs, Јасно (44)
  • Ново

TevraPet FirstAct Плус Ентони и Штиклирајте Превенција за Кучиња, 6 Месеци Третман и Контрола, Голем 45-88 lbs,

DEN 1427.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ЕФЕКТИВНО, ВОДООТПОРЕН ЕНТОНИ ТРЕТМАН ЗА КУЧИЊА : Tevra Pet First Act Плус е водоотпорен ентони & функционирам тематски за кучиња што убива и контроли вошки (болви), ентони јајца, ентони ларви, крлежи, и џвакање вошки до 30 дена по апликацијата.ДОВЕРЛИВ, ВЕТЕРИНАР КВАЛИТЕТ ФОРМУЛА : First Act Плус користи Fipronil и (S)-methoprene - истите се безбедни и ефективни активни состојки како Frontline Плус за Кучиња.First Act Плус за Кучиња користи моќна формула која ќе почне да се убие вошки (болви) и крлежи, во рок од 24 часа.Секое куче ветеринар квалитетна грижа, First Act Плус за Кучиња ви помага да се обезбеди дека нивото на здравствената заштита без да се прекрши на банката.СКРШИ ЦИКЛУС : за Разлика од другите ентони и штиклирајте repellents дека само привремено сузбивање на штетници активност, First Act Плус за Кучиња, третман запира инфестации мртов во нивните песни од страна на ефективно прекинување на ентони и штиклирајте животен циклус.First Act Плус убива ентони јајца и ларви да се спречи повторно наезда, па вашето куче може да го поминуваат своето време уживање во себе и во затворени простории како и надвор - нема повеќе да се грижиш за гризе инсекти!.БРЗО ACTNG И ДОЛГОТРАЈНИ БЕЗ ГРИЗЕ е ПОТРЕБНО : Tevra Pet First Act Плус REPELS и УБИВА вошки (болви) и крлежи на контакт, без вашиот кожен пријател треба да биде изложен на гризнувања.Други усно ентони лековите, таблети, и chews бараат вашето домашно милениче е bitten од штетници пред да може да почнете со работа, изложување на вашето куче да потенцијал турнејата на товар болести.ЛЕСЕН-ЗА-КОРИСТЕЊЕ, ДОЛГОТРАЈНИ : Секој доза на First Act Плус е внимателно произведуваат во нашата установа во Германија и ригорозно да се тестираат за квалитет и потенција.Секој пакет доаѓа со шест (6) лесно да се примени тематски апликации се осигура дека вашиот пријател е безбеден и сигурен ентони и штиклирајте заштита и контрола за најмногу шест (6) месеци.