ANYCUBIC МЕГА ПРО FDM 3D Печатач за Полнење, 2 во 1 3D Стерео Печатач & Ласерско Гравирање, Паметни Помошни Израмнување, DIY Печатач Работи со TPU/PLA/ABS, Димензии на Печатење 8.2(L) x 8
  • Ново

ANYCUBIC МЕГА ПРО FDM 3D Печатач за Полнење, 2 во 1 3D Стерео Печатач & Ласерско Гравирање, Паметни Помошни

DEN 9599.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[3 D Печатење & Ласерско Гравирање] : Мултифункционален ANYCUBID МЕГА ПРО 3 D принтери е дизајниран со двете 3 D печатење функција и ласерско гравирање функција која работи на дрво, хартија, кожа и други материјали.Оваа нова 2-во-1 FDM принтери се постигне 3 D три-димензионални печатење и висока прецизност гравирање да се сретнат и ослободете ја вашата различни креативни потреби. [Multicolor Печатење Избрана] : ANYCUBIC 3 D принтери е ново дизајнирани со шарени печатење функција, што значи дека може да се печати било шарени модели ви се допаѓа.Можете да го паузирате и да го промените со вжарено бои за шест пати да се постигне различно обоени модели. [Интелигентни Помошни Израмнување] : Овој мега про печатач е додаден автоматски ниво да им помогне на ниво позиција на печатење на платформа и да се приспособат печати ја главата висина кревет поточно, и звучен аларм кога израмнување, што е повеќе удобен и лесен за израмнување, во споредба со вкупниот прирачник за израмнување.Моќен екструдер се обезбеди непречено, дури, и висок интензитет на печатење. [Филамент Прекин Откривање & Континуирано Печатење] Кога филамент снема, 3 D Стерео печатач ќе се обратат на паметни аларм и автоматски пауза печатење.Можете да ја превчитате филамент со еден допрете и да продолжите со печатење од престана позиција.Тоа исто така може да продолжите со печатење, кога силата е исклучен и повторно.ANYCUBIC FDM 3 D печатач секогаш ќе ви покаже комплетен модел. [Лесно Собранието & Тивко Печатење] : ANYCUBIC професионални одделение бренд 3 D печатач за полнење, донесува модуларен дизајн, собранието може да се заврши за неколку минути, кој е пријателски за двете експертски корисници и почетници.TMC2208 молчи возач прави печатење процес на тивко.И ние обезбеди 12 месеци гаранција за секој клиент од датумот на купување.