Foto 8.9 Смола 3D Печатач, Голем LCD УВ Photocuring Брзо Печатење со 8.9 4K Монохроматски Екранот, Нова Матрица УВ LED Извор на Светлина,Печатење со Големина 7.56x4.72x7.87inch
  • Ново

Foto 8.9 Смола 3D Печатач, Голем LCD УВ Photocuring Брзо Печатење со 8.9 4K Монохроматски Екранот, Нова Матрица

DEN 9576.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Бренд&Производителот】Flashforge. 【Ефикасен Систем за Ладење】:Flashforge foto 8.9 донесува висока ефикасност топлина дисипација систем и иновативен проток на воздух канал дизајн, така што топлината генерирана во текот на печатење процес може да биде брзо dissipated, продолжување на животот на опрема и намалување на трошоци за одржување. 【Побрз печати брзина】Foto 8.9 опрема со нови ув извор на светлина и 4 K индустриски одделение монохроматски екран со HD резолуција од 3840 x 2400 , ја подобрува светлина и во голема мера го скрати калапи време на моделот, max брзината на печатење е 50мм/h, 3 X побрзо отколку други смола 3d печатари. 【Висока прецизност&Стабилност】се Комбинираат со двојна z-оската линеарна шини,род мотор, и царинење на орев кои драматично ја подобрува стабилноста додека се во движење и го намалува слој менувањето на ризик. 【Поголеми Печатење со Големина】Flashforge Foto 8.9 има големи печатење со големина на 192*120*200 мм/7.56*4.72*7.87 инч, а корисниците може да печати повеќе полна големина модели во исто време, значително подобрување на ефикасноста на производството. 【Поддржува Два Режење Софтвер】Flashforge смола 3 D принтер-foto 8.9 може да работи со CHITUBOX и Flashforge самостојно развиена slicer Flash DLPrint. 【Гаранција и Сервис】Flashforge обезбедува Живот за техничка поддршка (7 X24 часа) и 12 месеци гаранција (Освен E4 K LCD Екран и FEP филм).Било какви прашања во врска со производ, операција или софтвер ве молиме слободно контактирајте со нас.