Twotrees BLU-5 3D Печатач 90% Пред-Собрани, со Отстранлив Изгради Плоча, Тивко Возење, Авто Израмнување FDM Печатач, Големи се Изгради Големина 300x300x400mm
  • Ново

Twotrees BLU-5 3D Печатач 90% Пред-Собрани, со Отстранлив Изгради Плоча, Тивко Возење, Авто Израмнување FDM

DEN 10079.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

✔️【Големи димензии на печатење】максимални димензии на печатење на овој FDM печатач е 300x300x400mm, со што максимално можностите за сите различни големина модели. ✔️【Брз собранието】6 навртки може да заврши печатач рамка за инсталација, лесно и брзо собранието. ✔️【Лесно Жици】Употреба CAT7 мрежни кабел за пренос на податоци, поврзете две мрежни кабли за да се заврши жици. ✔️【Кутијата за контрола светларникот дизајн】Погодно за приказ на оперативниот статус на матична плоча, лесно да го замени на stepper возачот. ✔️【Техничка Поддршка】Ако имате било какви прашања пред да ја купите или било какви прашања во врска со работата по купувањето, ве молиме контактирајте со нас.