Ascensia Контура Следна На Движење На Гликоза Во Крвта Тест Ленти, 15 Count
  • Ново

Ascensia Контура Следна На Движење На Гликоза Во Крвта Тест Ленти, 15 Count

DEN 239.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Погодност : Контура Следна НА движење на гликоза во крвта тест ленти се поединечно завиткани и се идеален за тестирање на пат.Многу точни(1,2) резултати : тест ленти за употреба со КОНТУРА СЛЕДНИОТ опсег на крвниот шеќер метри.Нема кодирање технологија : брза, високо прецизни(1,2) резултати во секунди со еден помалку чекор во тестирање и го елиминира грешки поради корисникот miscoding.Само тестирање : се следи нивото на гликоза во крвта со at-home тест и ситни 0.6 ул крвен примерок.Компатибилност : може да се користи со било која од КОНТУРА СЛЕДНАТА портфолио на гликоза во крвта метри.