Filterbuy 21x27x5 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Trane Совршено се Вклопуваат (2-Pack, Платина)
  • Ново

Filterbuy 21x27x5 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated Замена HVAC AC Печка Филтри за Trane Совршено се Вклопуваат

DEN 1461.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

21x27x5 замена целата куќа филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 20.56 x 26.13 x 4.97 инчи).Компатибилни Модели : Trane Совршено се Вклопуваат (BAYFTFR21 M).MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 1500-1900 & FPR 10) се заштитува домови оптимално со апсењето 98% од воздушни честички без да се влијае на протокот на воздух.Electrostatically обвинет, pleated (100% НИ направи) филтри за фаќање повеќе штетни честички и последниот 3x подолго од fiberglass модели.Индустриски одделение пијалаци одбор (рециклираат) рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.