100pcs Плоштадот Месечината Торта Пепелниците се Покрива со Пластична Проѕирна Печење Mooncake Пакување Кутија Сад Десерт, Торта Кутии(L,злато)
  • Ново

100pcs Плоштадот Месечината Торта Пепелниците се Покрива со Пластична Проѕирна Печење Mooncake Пакување Кутија

DEN 239.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изработени од пластични материјали, храна одделение и издржливи.S-6.5 cm, како и обично за 50g mooncake,и погодни вреќи 9*11.5 cm M-7.5 cm,како и обично за 63g mooncake,и погодни кеси 10*13.5 см, L-8.5 cm,како и обично за 100g mooncake,и погодни кеси 11*15cm XL-9cm,како и обично за 125g,и погодни кеси најмалку 12*16cm.Совршен за презентирање на колачи, месечината торти, колачи, леб, крем парчиња, muffins, итн.Одлично за посебни прилики како што се свадби, бебето тушеви и роденден страни.Погоден за држење mooncake за обликот на заштита во кеси или во кутии.совршен за презентирање на колачи, мали торти, колачи, леб, крем парчиња, muffins, колачиња или за десерт кутии за посебни прилики како што се свадби, бебето тушеви и роденден страни.Пакет се Вклучени : 100* Trays Color : Злато/Transparent Size : S - 6.5 см / М - 7.5 cm / L - 8.5 cm / XL - 9cm Quantity : 100 Pcs Material : PP.