Нијагарините Машина N68028 High Speed Челик (ХСС) Квадратни Носот Крајот Мелница, Долго Должина, Двојно Крајот, Калај Заврши, Roughing/Доработка, 35 Степен, 2 Флејта, 2.5 OAL, 0.063 Cut Ди?
  • Ново

Нијагарините Машина N68028 High Speed Челик (ХСС) Квадратни Носот Крајот Мелница, Долго Должина, Двојно Крајот,

DEN 540.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Долго-должина на крајот мелници имаат подолг сечење на рабови од стандардните-должина на крајот мелници за длабоко slotting и апликации со високи длабочина на сечење.Две флејта имаат подобар чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта, подобрување на алатката е способноста да се отстрани материјалот.Општа намена Калај слој комбинира стабилноста при високи температури со цврстина за заштита од абење, зголемување алатка живот и перформанси во споредба со соголени крајот мелници.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.