JMT PCI-E да USB 3.0 Тип+Тип C Експанзија Картичка FL110 Чипсет 5Gbps за Десктоп PC-Домаќин Картичка Поддршка Линус, Windows 10/8/7/XP и MAC OS 10.8.2 Погоре (1X USB-C + 3X USB-A)
  • Ново

JMT PCI-E да USB 3.0 Тип+Тип C Експанзија Картичка FL110 Чипсет 5Gbps за Десктоп PC-Домаќин Картичка Поддршка

DEN 660.24

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Експлозија-доказ кондензатори се направени од полимерни dielectric материјали,Секој интерфејс е опремен со напон-регулирање на capacitor.Може да ги обезбеди добрата контрола на температурата за време на работата и да се обезбеди стабилна напојување за секој интерфејс.2 погоре) .Нема да ја изгубат врската проблем како надворешен USB Хаб.0 19 PIN интерфејс x1 5 X USB-A+ 2 X USB-C верзија : USB3.Нема потреба од надворешно напојување, лесен за употреба.Пакување листа?1x USB 3.1 уреди; во Согласност со PCI-e 3.Слот за компатибилност : PCI-E 1x/4x/8x/16x излезна Моќност за секоја USB3. Тоа не е компатибилен со стара верзија на PCI.Производи вклучуваат : USB 3.1 Тип-C интерфејс x2, USB3.