Grabease Бебе и Деца Самостојно Хранење Прибор – Лажица и Вилушка Сет за Baby-Led Weaning – Изработени од нетоксични Пластични – Кој Заштитни Бариери за да се Спречи Гушење и
  • Ново

Grabease Бебе и Деца Самостојно Хранење Прибор – Лажица и Вилушка Сет за Baby-Led Weaning – Изработени од нетоксични

DEN 311.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Поддржува самостојно хранење : краток рачки на Grabease прибор се ергономски дизајнирани да одговараат на природното движење и контрола на бебиња' раце, поттикнување на baby-led weaning и давајќи им на вашите пиш една шанса да учат на свој распоред.Не гуши опасности : облак во облик на јаката на Grabease бебе сребрениот делува како задави заштита бариера, за да се обезбеди вашето дете не замолчени на utensil додека да експериментираат со самостојно хранење.Нема непријатни хемикалии : Овие деца вилушка и лажица проекти се направени од 100% безбедно пластика, ослободени од BPA, олово, phthalates и други штетни материјали.Лесно чистење-up : Овие бебе лажици и предници се безбедни за врвот решетката на вашата машина за миење садови.Едноставно се фрли ги во вашата кујна или се вари ги за 2 минути да се исчисти.Се развива умешност : Професионални терапевти препорачуваме Grabease.Како вашиот kiddos се хранат себе, тие се развиваат моторните способности и нивниот прст мускулите расте посилно, подготвувајќи ги за боење, цртање и пишување во иднина.Grabease бебе/дете сребрениот множества се најбезбедно начин за малку од нив да се започне со учење да се хранат себе.Благодарение на единствена заштитна јаката на сите Grabease прибор, нема опасност дека вашето дете ќе се задави или замолчени, додека да експериментираат со самостојно хранење.Grabease прибор се дизајнирани да им даде пиш оние можност да се јаде самостојно со алатка прилагодени на нивната сила и природно движење.На заострените се справи со нежно ги поттикнува децата да се користи вертикална сфати – истиот зафат што би се користи за да се држат пенкало или молив.Самостојно хранење со нашите гранки и лажици им помага на вашето бебе да развие прст сила, умешност и доверба.