3 Flute Мелница Машина, Карбид Рамен Нос Крајот Мелница Машина CNC Рутер Битови Ti Позлата Волфрам Челик за Гравирање, Дупчење, Мелничката, Сечење
  • Ново

3 Flute Мелница Машина, Карбид Рамен Нос Крајот Мелница Машина CNC Рутер Битови Ti Позлата Волфрам Челик за

DEN 489.36

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ова мелење машина прифаќа ti позлата процес, што е исклучителна и анти‑оксидација.Се користи за гравирање, дупчење, мелничката, сечење и гравирање на дрвени предмети, иверица, акрилик, пластични влакна, смола, и на други материјали.На крајот мелење машина е направен од волфрам челик, кој е издржлив и не е лесно да се скрши.Оваа 3flute мелење машина е особено погоден олеснување и сложени гравирање.Круг месо тело на овој крајот мил може да се користи во различни алатка системи, што е удобен и практичен.Предмет Тип : 3 Flute Мелница Cutter Material : Волфрам steel Process : Ti plating Specification : 3.175 x 2.5 x 8 x 40 Shank Дијаметар : Прибл. 3.175 mm / 0.1 in Cutter Глава Дијаметар : Прибл. 2.5 mm / 0.1 in Blade Должина : Околу. 8mm / 0.3 in Total Должина : Околу. 40mm / во 1.6.

3.175 x 2.5 x 8 x 40 :
Shank Diameter:
Approx. 3.175mm / 0.1in
Cutter Head Diameter:
Approx. 2.5mm / 0.1in
Blade Length:
Approx. 8mm / 0.3in
Total Length:
Approx. 40mm / 1.6in