Воздушниот Компресор Silencer Воздушниот Компресор Филтер Замена на Делови,Воздушниот Компресор Пригушувач Додатоци со Навој 3/8 16MM Воздушниот Компресор Доза Филтер П
  • Ново

Воздушниот Компресор Silencer Воздушниот Компресор Филтер Замена на Делови,Воздушниот Компресор Пригушувач Додатоци

DEN 1464.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Функција : воздушниот компресор пригушувач) се користи за да воздух излезот на воздушниот компресор.Тоа може ефективно го блокира прашина и влага во воздухот, за подобрување на ефикасноста на воздушниот компресор, и продолжување на работниот век на машина.Широк спектар на апликации : Воздушниот компресор silencers може да се користи за бучни опрема, како што се компресори, компресори за воздух, котли, издувните пристаништа, генератори, пумпи и издувните пристаништа, и се идеален додаток за компресори за воздух.Лесен за инсталација : На воздушниот компресор silencer е лесно да се инсталира.Ова е важен избор за намалување на компресор бучава и добра замена.Големина : нишката големината на воздушниот компресор silencer е 3/8" фина тема.Тоа е погоден за масло бесплатни компресори за воздух.Ве молиме проверете ја големината применливи за вашата машина при купување.Солиден и издржливи : На воздушниот компресор silencer може да се намали компресор бучава при работа и многу да помогне за подобрување на ефикасноста на воздушниот компресор и својот живот.На обложен метал школка е многу издржливи.Опис : Ова воздушниот компресор пригушувач се користи за да се признае порта на воздушниот компресор.Тоа може да се користи во бучни опрема, како што се компресори, компресори за воздух, котли, издувните порта, генератори, пумпи и издувните пристаништа.Идеален додаток за компресори за воздух, сосема лесно може да се инсталира.Ова е одлична опција за намалување на бучавата на вашиот компресор и е одлична замена.Карактеристики : 1. Се користи за воздушниот компресор влезот, да може ефективно да го блокира прашина во воздухот влага. 2. Во можност да се намали компресор бучава при работа. 3. Многу да помогне да се подобри ефикасноста на воздушниот компресор и долговечност. 4. Погоден за масло-помалку воздушниот компресор.Спецификации : Боја : Црна Материјал : Метал+филтер хартија Завртка Тема Тип : 3/8" фина тема Тежина : 100 g(прибл.) Пакетот вклучува : 1 x Воздушниот Компресор Пригушувач.