Weewooday Снимање Звук Модул за DIY Аудио Картички Притисни на Копчето се Активира 120 Секунди Снимање Снимање Звук Чип за Вљубените Креативна Музика Лични Глас Картичка ?
  • Ново

Weewooday Снимање Звук Модул за DIY Аудио Картички Притисни на Копчето се Активира 120 Секунди Снимање Снимање

DEN 588.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Повеќенаменски апликации : звукот модул може да запис од видео клипови, звучни датотеки, аудио снимки, телефонски пораки, филм звуци, итн.; Оваа книжени модул е погодна за секој уред, која ќе ви донесе многу погодности. 120 Секунди евиденција : нашата push копчето снимач на звук може да се одржи до околу 120 секунди на снимањето, можете да го користите ова копче модул да се направи музички картичка за вашиот сакан.Постои само-лепило на грбот на звук модул, кој е лесно да се залепи на картичката/кутија.Чекори за да ја користите : прво, отстранете ја жолта хартија и приклучете еден крај на двострано аудио адаптер во звукот модул а другиот крај во еден уред, како што се мобилен телефон.Се движат белата копче на далеку левата и да игра на аудио на уредот за да започнете да снимате.По снимањето, се движат на бела копчето од далеку право да игра на снимањето.Место на жолта хартија под јазикот за да ја запрете репродукцијата.Отстранување на жолта хартија и ќе игра повторно.Тоа може да биде ре-регистрирани повеќе пати.Корисни комбинации : вклучување звук модул и двострано аудио адаптер, на снимање звук чип мерки за 5.3 x 2 инчи, аудио адаптер мерки за 50 cm/ 19.6 инчи во должина, соодветно за вас да ги користите.Забавно да се DIY : тоа е идеален избор за вас за да го користите овој глас модул за DIY практична музичка кутија, музички честитки, фото рамки, и така натаму, и оваа снимка модул сигурни дека ќе ви донесе многу забава.Можете да ги споделите овие снимање на гласовни модул со вашите пријатели, соседи, колеги, или други луѓе за да се покаже вашата нега.На снимање на гласовни модул ќе се практичен подарок за нив, и да ги сними звуците им се допаѓа.На снимање звук модул е практично и корисно за вашиот секојдневен живот, која ќе ви донесе многу погодности.Можете исто така да го користите овој 120 секунди снимање midi звук модул како убаво се присутни на вашите пријатели или семејството.Спецификации : Аудио должина : околу 120 секунди Работен напон : 4.5 V Работат на струјата : 0.05 На Работното време : за 5-8h Говорник : 8 Ohm 0.5 W Тежина : околу 0.7 унца Пакетот вклучува : 1 x Снимање звук модул Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Јачината на овој модул е контролирана од страна на јачина на звук на вашиот уред.