Sur-Печат OR90CLRURE224 224 90 D O-Ring, Уретан
  • Ново

Sur-Печат OR90CLRURE224 224 90 D O-Ring, Уретан

DEN 132.48

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тие се спротивстави на кинење.Со durometer на A90 (тешко), овие O-Прстени се потешко и се подобри за висок притисок на апликации од висока јачина на полиуретан. 7-1/4 ID номинална x 7-1/2 OD номинална x 1/8 КС номинална.Фунта Печат, Inc Уретан O-Прстени се затегнувачка цврстина до 6, 000 psi, издолжување од 350 до 650 проценти, компресија групи од 10 до 25 проценти, и премногу висока отпорност на триење.Заеднички крајот Користете апликации се индустриски фоки, индустриски ролни, O-Прстени, рициново тркала, дихтунзи, чевли ѓон и подвижни ленти.Фунта Печат Уретан O-Прстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази, и мешаници што содржат помалку од 80 проценти ароматични состојки.