Heyiarbeit 10pcs Тест Доведе Поставите Изолирани Алигатор Клипови Тест Води Жица со Изолатори Клипови 11.81 Должина Флексибилни Тест Кабел за Електронски, Компонента, Автом
  • Ново

Heyiarbeit 10pcs Тест Доведе Поставите Изолирани Алигатор Клипови Тест Води Жица со Изолатори Клипови 11.81

DEN 239.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ГОЛЕМИНА : Линија 30cm должина/11.81".МАТЕРИЈАЛ : Клипот Материјал е метал, издржлив и лесен за ракување, многу погодна за ниско-тековната тестирање.ПРЕДНОСТ : Кога ќе работат на електроника што веќе знаете колку ќе се користи води за време на поставувањето или експериментални phas за многу проекти, овие алигатор клипови е добар избор.ФУНКЦИЈА : Овие алигатор клипови се пролет-натоварени вилици, откако стегната, тие нема да падне лесно;клипови се направи полесно да се сфати и батеријата што се обидуваат да читаат, им овозможува на раце-бесплатно тестирање, одлична за далечински простори.ПРИМЕНА : Алигатор клипови е добар избор кога ќе треба трета страна или треба да се тестираат многу кола секвенцијално;Овие пролет-натоварени клипови се широко се користи во светлина електрични,DIY проекти, апарати, електронски уреди и кола.Опис : 1. Кабелот за напојување или други компоненти, се користи за да се поврзете на батеријата 2. Лесно да се заварување, издржливи и сигурни, лесно може да се замени;Алигатор клип тест доведе кабли често се користи во училиште физика лаборатории да брзо да се соберат кола 3. Алигатор клип исто така е наречен алигатор клипот или пролет клип;главно се користи во кола, автомобили, решавање на проблеми 4.Алигатор клип тест доведе кабел може да се користи за лабораториско тестирање на електрични или електрични работа Спецификации : Должина : 30cm/11.81" Боја : Црвено Црни, Бели Зелена Жолта Пакет Содржина : 10 Pcs x Алигатор Клип Тест кабел ИМАЈТЕ на ум : 1.На клипови имаше изолатори за да се намали можноста за случајно shorting, на изолатор е лизгава, кога се обидуваат да се отвори клипот може да има тенденција да се лизна исклучување клип 2. Предлог : Имаат dabbed некои Лепак врз доведува до задржете го поклопецот изолација во подобро место.