ESTEL Професионалните На AIREX Основните Biphasic Навлажнувачки Косата Тоник, 400 ml
  • Ново

ESTEL Професионалните На AIREX Основните Biphasic Навлажнувачки Косата Тоник, 400 ml

DEN 383.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Содржи : - Овошни киселини, Витамини А, Е, Ж, Б5, Б8 (Витамин А (retinyl palmitate) ја прави кожата помазна и повеќе еластичен, го намалува кршење на косата, го подобрува сјајот.Таа има смирувачки својства и помага во намалување на холестеролот.Штити и ја зајакнува косата.Иноситол мана може да се манифестира како губење на косата, зголемено ниво на холестерол, раздразливост, растројства на расположението, осип на кожата.Тоа има противвоспалително дејство, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови.AIREX витамин две-фаза база на косата тоник, 400ml Исполнува косата со витамини (A, E, H, Б5, Б8) и овошни киселини, содржи костен екстракт.Panthenol (provitamin Б5) - дериват на pantothenic киселина, која е вода растворлив витамин Б неопходни за јаглени хидрати, протеини и масти метаболизмот.Иноситол (витамин Б8 ) - од витално значење за раст на косата.Tocopherol (витамин Е) има антиоксидативен ефект, спречува воспаление.Ја зголемува еластичноста и цврстината на косата, го олеснува стил.Таа има смирувачки својства и помага во намалување на холестеролот.Содржи многу биолошки активни материи.Костен изводот се добива од кората, лисја и плодови од див костен.Тоа им помага да се спречи губење на еластичноста на ѕидовите на артериите, учествува во формирањето на lecithin, метаболизам на масти и холестерол.Ја подобрува ткивна регенерација. - Ја зајакнува косата структура и оштетени се подели завршува, дава здрав сјај и ја подобрува регенерација на скалпот.Ја подобрува ткивна регенерација.Ја зајакнува косата структура и оштетени се подели завршува, дава здрав сјај и ја подобрува регенерација на скалпот.Тоа има противвоспалително дејство, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови.Panthenol (provitamin Б5) - дериват на pantothenic киселина, која е вода растворлив витамин Б неопходни за јаглени хидрати, протеини и масти метаболизмот.ESTEL Професионалните На AIREX Основните Biphasic Навлажнувачки Косата Тоник, 400 ml.Дава сјај и волумен.Штити од негативните ефекти на високите температури и УВ зраци.Витамин-образовна, нашите Косата Тоник ја зголемува вашата коса е еластичност, стил го прави полесно и заштитува од УВ зрачење.- Витамини A, E, H, Б5, Б8 (Витамин А (retinyl palmitate) ја прави кожата помазна и повеќе еластичен, го намалува кршење на косата, го подобрува сјајот.Tocopherol (витамин Е) има антиоксидативен ефект, спречува воспаление.Содржи многу биолошки активни материи.Иноситол (витамин Б8 ) - од витално значење за раст на косата.