Алуминиум Легура Ќор-Сокак, M4x0.7mm Прецизна Врска Круг Standoffs Стандардна Големина Лесно го Замени Spacer сврзувачки елементи за Поддршка на работното парче за Лого Врати
  • Ново

Алуминиум Легура Ќор-Сокак, M4x0.7mm Прецизна Врска Круг Standoffs Стандардна Големина Лесно го Замени Spacer

DEN 506.40

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изработен од алуминиумска легура материјал, површината елоксирани третман, има голема сила и отпорност на абење.Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.Колоната има широк спектар на употреба, може да се поврзете лабава делови на работното парче и се игра споредна улога.Со стандардни M4 x 0.7 мм нишка и надворешниот пречник од 6mm, нема да има празнини или looseness за време на употреба.Може да се користи како idler или лого окно, или како fastener во простор со мал агли или clearances.Функција : 1. Колоната има широк спектар на употреба, може да се поврзете лабава делови на работното парче и се игра споредна улога.2. Може да се користи како idler или лого окно, или како fastener во простор со мал агли или clearances.3. Може да се користи за да се зголеми структурната ригидност помеѓу паралелни плочи (сврзувачки елементи на аглите) или простори со мали пропусти.4. Со стандардни M4 x 0.7 мм нишка и надворешниот пречник од 6mm, нема да има празнини или looseness за време на употреба.5. Изработен од алуминиумска легура материјал, површината елоксирани третман, има голема сила и отпорност на абење.Спецификација : Предмет Тип : Алуминиум Легура Column Material : Алуминиум alloy Outer Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 in Surface : Anodized Purpose : Површината простор интервал, структурна поддршка Пакет Листата : 10 x Алуминиум Легура Колона.

Item Type:
Aluminum Alloy Column
Material:
Aluminum alloy
Outer Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Surface:
Anodized
Purpose:
Surface space interval, structural support
Package List:
10 x Aluminum Alloy Column :