shamjina 10pcs TIP122 Транзистори Асортиман Моќ Транзистори Phlx Уред
  • Ново

shamjina 10pcs TIP122 Транзистори Асортиман Моќ Транзистори Phlx Уред

DEN 167.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјал : бакар, со силиконски чип.TIP122 е соединение цевка составена од два transistors, кој е во функција на прилагодување во колото.Општо земено, засилување фактор е голем, кои може да се намали пречки фактори во колото. 100% сосема нов и висок квалитет.Поле на примена : опрема моќ на вредноста кола, мотор контрола на вредноста коло, електромагнетни вентили за контрола кола, опрема одбор за контрола, соја млеко машина, напојување на моќност засилувач.Боја : Црна.Опис : - TIP122 е соединение цевка составена од два transistors, кој е во функција на прилагодување во колото.Општо земено, засилување фактор е голем, кои може да се намали пречки фактори во колото. - Опфатот на примена : опрема моќ на вредноста кола, мотор контрола на вредноста коло, електромагнетни вентили за контрола кола, опрема одбор за контрола, соја млеко машина, напојување на моќност засилувач. - 100% сосема нов и висок квалитет. - Материјал : бакар, со силиконски чип. - Боја : Црна.Спецификација : - име на Производ : TIP122 - Пакување : ДА 220 - Поларитетот : NPN - Vceo : 100 v напон - потрошувачката на Енергија, Pd : 65 w - Колектор dc струја : 5 A - Dc струја стекнат h FE : 1000 - Тип на транзистори : моќ darlington - Количина : 10 КОМПЈУТЕРИ - Тежина : 16 g Package Вклучува : 10 Парчиња Darlington Transistor Note : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектите боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.