ANVISION 2-Pack 40mm x 10мм DC 5V Brushless Вентилаторот за Ладење, Dual Топката Лого, 2-Pin
  • Ново

ANVISION 2-Pack 40mm x 10мм DC 5V Brushless Вентилаторот за Ладење, Dual Топката Лого, 2-Pin

DEN 321.12

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Номинална Напон : 5 V DC, Тековни : 0.2 A. Струење : 5.32 CFM, Брзина : 6000 PRM, Бучава : 26.26 велика британија.Имајќи Тип : Dual Топката Лежишта, ниско ниво на бучава, долг живот : 70000 H.Доведе Жица : 2-pin-2,5 mm конектор, должина : 150mm.Гаранција : 2 години, Модел : YDM4010 B05, Пакет : 2x DC brushless фанови.Димензија : 40mm x 40 x10mm Домување : Црна PBT (UL94 V-0) Фан на Ножот : 7 Ножеви, Црна PBT (UL94 V-0) Поаѓајќи од Системот : Dual Топката Лежишта Оценет Напон : 5 V DC Оперативен Напон Спектар : 4.5-5.5 V DC br>Start-up Напон : 3.5 V DC Номинална Струја : 0.09 A (0.20 Макс.) Номинална Моќност : 0.45 W (1.0 W Max.) Номинална Брзина : 6000 PRM Проток на Воздух : 5.32 CFM Воздушен Притисок : 2.44 mm Aq *Ниво на Бучава : 26.26 d B(A) Животен Век : 70000 H на 25degree тест *Acoustical Бучава Тестирање Состојба : Фан е обесен во anechoic комора, бучава се мери при номинална напон во anechoic комора со микрофон на растојание од 1 метар formthe на воздухот.