Melin Алатка CRP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing Намали, Не-Центар за Сечење, 30 Сте Хеликс, 6 Флејта, 4.5000 вкупна Должина, 1
  • Ново

Melin Алатка CRP-M Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon месо тело, TiCN Monolayer Заврши, Roughing

DEN 2437.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Груба финиш е произведен од кои ќе бара завршувањето помине.Се користи во тешки и абразивни материјали и тешка легура материјали, како што се од нерѓосувачки челик, никел база на алуминиум, месинг, железо и др.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Титаниум carbonitride облоги се потешко и повеќе носат-отпорни, од Калај алатка за подобрување на животот и побрзо сечење брзина.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Поради синусоидална форма на сечење на работ, мали чипови се произведени кои им овозможуваат побрзо се хранат стапки потоа конвенционалните крајот мелници.Груба финиш е произведен од кои ќе бара завршувањето помине.Се користи во тешки и абразивни материјали и тешка легура материјали, како што се од нерѓосувачки челик, никел база на алуминиум, месинг, железо и др.За Длабоко Слотови, Крадење и Тешки Парчиња.