CargoTi Дрвени Наставата Часовник, Време за Настава Ѕиден Часовник, Рано Учење Едукативни Играчки, Подароци за Деца
  • Ново

CargoTi Дрвени Наставата Часовник, Време за Настава Ѕиден Часовник, Рано Учење Едукативни Играчки, Подароци

DEN 2109.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Наставни Средства : Најчесто се користат нагледни средства во детските градинки, лесно да се работи, само на покажувачот на дискот за да го прилагодите времето.Подарок За Деца : светло обоени, се чувствува цврсти, малку puzzl e парчиња убаво форми и е лесно да се движи.Не пилинг исклучување бои по употреба.Симпатична дрвен часовник деца подарок за повеќе можности за учење.Цел : Помогнете им на децата да се воспостави време на свеста, само-дисциплина свест, и да се воспостави добар размислување обрасци на однесување и навики.Функција : Брилијантни бои, часовникот играчки може да го стимулира децата интерес во познанието на пат, и да му се посветам на правилниот концепт на време и одмор.Материјал : Еколошки дрво, не е лесно да се деформирани и испукани, ситно полиран, unpainted, мазна и брус-слободна, и без мирис, се грижи за бебето раце.Опис : Ова Дрвени Види е дрвен часовник за деца, тоа е играчка со часови, минути и секунди, шарени види, когнитивни игра, предучилишно образование помош.Пакување Листа : 1 x Дрвени Време на Наставата Clock Note : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.