Електрична Жица Конектори за Полнење, 150Pcs се Спротивстави на Оксидација Жица Crimp Конектори Само Тапкање Жица Конектори за Авиони за Автомобили
  • Ново

Електрична Жица Конектори за Полнење, 150Pcs се Спротивстави на Оксидација Жица Crimp Конектори Само Тапкање

DEN 2191.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој сет содржи различни спецификации на куќишта и терминали, кои можат да ги задоволат вашите потреби.Спакуван во кутија, што може да разликува различни спецификации треба, удобен за носење и пристап.Површината по слој, кој може да му одолее на оксидација и го зголемува работниот век.Лесен за употреба, се стави на crimper во алатка и притиснете за crimping, и сите изолација слој е воведен во жица.Се користат кај автомобили, авиони, моќ мрежи, домашни апарати, електроника фабрики, итн.Функција : 1. Лесен за употреба, се стави на crimper во алатка и притиснете за crimping, и сите изолација слој е воведен во wire2. Се користат кај автомобили, авиони, моќ мрежи, домашни апарати, електроника фабрики, итн.3. Површината по слој, кој може да му одолее на оксидација и се зголемува услуга life4. Овој сет содржи различни спецификации на куќишта и терминали, кои можат да ги задоволат вашите needs5. Спакуван во кутија, што може да разликува различни спецификации треба, удобен за носење и access Specification : Предмет Тип : Приклучните Терминал Connector Material : Plastic Pin Проред : Прибл. 2.54 mm / 0.1 in Package Листата : 10 x JST 2.54 mm Конектор за Домување F-XH-02 Y10 x JST 2.54 mm Конектор за Домување F-XH-03 Y10 x JST 2.54 mm Конектор за Домување F-XH-04 Y10 x JST 2.54 mm Конектор за Домување F-XH-05 Y10 x JST 2.54 mm Конектор Директно Pin Блок XH-02 A10 x JST 2.54 mm Конектор Директно Pin Блок XH-03 A10 x JST 2.54 mm Конектор Директно Pin Блок XH-04 A10 x JST 2.54 mm Конектор Директно Pin Блок XH-05 A150 x JST 2.54 mm Конектор Женски Голи Крајот XH-Ѓ.