3‑Flute Рамен Крајот Мелење Машина, Волфрам Челик, Титаниум Позлата За. 38-40mm Карбид Рамен Нос Крајот Мелница Машина CNC Рутер Битови за Гравирање, Дупчење, Мелничката, С?
  • Ново

3‑Flute Рамен Крајот Мелење Машина, Волфрам Челик, Титаниум Позлата За. 38-40mm Карбид Рамен Нос Крајот Мелница

DEN 307.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тоа може да се користи за гравирање, дупчење, мелење и сечење на разни материјали.Особено погоден олеснување и сложени резба.Круг месо тело дизајн може да се користи во различни алатка системи со висока practicability.Професионална изработка, врвен изработка и висока точност помогне да се обезбеди најдобри перформанси.Широко се користи во дрвени предмети, иверица, акрилик, пластични влакна, смола, и на други материјали.Тоа е направен од високо-квалитет на волфрам челик, силни и издржливи, не е лесно да се скрши, и не треба да се замени често.Предмет Тип : 3‑Flute Рамен Крајот Мелничката Cutter Material : Волфрам Steel Process : Титаниум plating Specification : 3.175x2x8x40 Shank Дијаметар : Прибл. 3.175 mm/0.1 in Diameter на Машина Глава : Прибл. 2mm/0.08 in Blade Должина : Околу. 8mm/0.3 in Total Должина : Околу. 38-40mm/1.5-1.6 во.

3.175x2x8x40 :
Shank Diameter:
Approx. 3.175mm/0.1in
Diameter of Cutter Head:
Approx. 2mm/0.08in
Blade Length:
Approx. 8mm/0.3in
Total Length:
About. 38-40mm/1.5-1.6in