REPTIZOO Рептил Керамички Инфрацрвена Топлина Emitter,110V 150W Инфраред Сијалица за Рептили Милениче Соработка и Стакло Терариум
  • Ново

REPTIZOO Рептил Керамички Инфрацрвена Топлина Emitter,110V 150W Инфраред Сијалица за Рептили Милениче Соработка

DEN 311.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Обезбеди 24 часа извори на топлина : керамички топлина emitter е блескава извор на топлина која создава природна sunlike топлина,совршен за влекачи и amphibians.Нема светлина ermitted : керамички топлина сијалица не се наруши нормалното спиење навики на влекачи,Инфрацрвена топла raysmay навлезат во кожата организација,проширува крвните садови и го промовира циркулацијата на крвта.Безбедна за рептили : тоа не влијае врз животниот циклус на влекачи,даде влекачи доволно спиење и да се избегне ниска температура штета на нив.Погоден за Висок Влажни Средини : инфрацрвен печка светилка е направен од високо-чистота керамика глина која обезбедува своите анти-попуштат и работи во висока влажност terrariums.Овој рептил сијалица е ETL Одобрена.Висок квалитет : цврсти керамика елемент има добри топлински зрачење функција, трае до 20.000 часа.