Fujifilm FinePix XP50 Дигитална Камера (Сина)
  • Ново

Fujifilm FinePix XP50 Дигитална Камера (Сина)

DEN 7199.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

14 MP CMOS.Висок Квалитет Fujinon 5x Оптички Зум Објективот. 4-Доказ За Заштита : Водоотпорен 16.5', Shockproof 5', Freezeproof 14, Dustproof.Full HD Филмови.Микро HDMI.Опис на производот Fujifilm Fine Pix XP50 Сини Од Производителот На Fine Pix XP50 е outstandingly издржливи.Тоа е водоотпорен до длабочина од 5м и може да се фати и филмови и уште слики подводни.Камерата е обвивка ќе го издржат удари или паѓа од висина од 1,5 m, додека студени средини се исто така не е проблем за оваа груба и да го подготвите уредот.На Fine Pix XP50 можат да го издржат температури надолу за да -10°C и прашина никогаш не е проблем, со сите камерата е пристапни точки специјално запечатени за крајна заштита.