NEWMIND 2 Парчиња 2N2955 PNP Транзистори Triode Транзистори 100 V 15A TO3
  • Ново

NEWMIND 2 Парчиња 2N2955 PNP Транзистори Triode Транзистори 100 V 15A TO3

DEN 167.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

* Семејство : Транзистори (BJT) - Слободен. * Карактеристики : 2 N2955 моќ карактеристики на доброто, лесно да го инсталирате, и 2 N3055 група на моќта на цевка, широко се користи, инсталиран одржување, фаворизирана од страна на електронските ентузијасти. * Транзистори тип : PNP. * Користење : за моќ засилување, моќ засилување, електрични риба, инвертер и така натаму. * Категорија : Посебен Phlx Производи.Ние продаваме производи со добар квалитет и цена.Ние придаваат големо значење на секој повратни информации од клиентите.Добредојдовте да ги собереш и да се купи во нашата продавница.Опис : - Категорија : Посебен Phlx Производи - Семејство : Транзистори (BJT) - Single - Транзистори тип : PNP - Карактеристики : 2 N2955 моќ карактеристики на доброто, лесно да го инсталирате, и 2 N3055 група на моќта на цевка, широко се користи, инсталиран одржување, фаворизирана од страна на електронските ентузијасти - Користење : за моќ засилување, моќ засилување, електрични риба, инвертер и така on Specification : - Тековно - Собирач (Ic) (макс) : 15 A - Напон - Колектор Emitter Дефект (Макс) : 60 V - Напон - Колектор база дефект (макс) : 100 V - Б, Ic под условите на Vce сатурација (максимум) : 3 V @ 3.3 А, 10 A - Тековната - Колектор Исклучување (Макс) : 700µA - минималната DC тековната добивка (h FE) на Ic, Vce : 20 -70 - Моќ - Max : 115 W - Инсталација Тип : База на Планината Пакет / Случај : НА-3 - Материјал : Силикон - Кол : 2 Package Вклучува : 2 Парче 2 N2955 PNP Моќ Transistors.