Dove Невидливи Солидна Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Чувствителен, За Сите Денот Underarm Пот & Мирис Заштита 2.6 оз
  • Ново

Dove Невидливи Солидна Antiperspirant Deodorant Stick за Жените, Чувствителен, За Сите Денот Underarm Пот &

DEN 126.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Dove Невидливи Солидна Чувствителни Antiperspirant Deodorant Stick обезбедува сите денот underarm пот & мирис заштита.Нашите antiperspirant deodorant за жените, содржат 1/4 moisturizers, се грижи за вашиот underarm кожата.0% алкохол (етанол) формула на нашиот antiperspirant стап помага на кожата се опорави од underarm иритација дека бричење може да предизвика.Оваа жена е deodorant stick дава светлина, чист мирис сопствени дизајниран за чувствителна кожа.Antiperspirant deodorant stick глајд модели на за лесна апликација.На глобално ниво, Гулаб не тестираат на животни, па на сите наши antiperspirant дезодоранси се произведени без суровост и заверена од страна на КАРТАТА.За мека, мазна underarms и невидливи заштита која трае во текот на целиот ден, не гледам подалеку од Dove Невидливи Солидна Чувствителни Antiperspirant Deodorant Stick.Формулиран со ¼ moisturizers, ова antiperspirant deodorant за жените остава вашиот underarm чувство на кожата мека и мазна.0% алкохол (етанол) формула помага на вашата underarm кожата се опорави од иритација предизвикана од бричење, премногу.И тоа не запре таму.Оваа deodorant stick ви дава целиот ден antiperspirant заштита од underarm пот и мирис, има светлина, чист мирис наменета за чувствителна кожа, и глајд модели на за лесна апликација.Плус, тоа е невидлив и не остава бели траги зад себе, па така можете да останете свежи, удобно и уверени во текот на целиот ден долго.За да го добиете максимумот од вашиот antiperspirant deodorant stick, лизгајте го во текот ладно, суво underarms два или три пати додека уште слој се нанесува.Неговите невидливи солидна формат значи дека можете да добиете облечени и да си одат, без да се грижиш за deodorant дамки.На Гулаб, нашата визија е на еден свет каде убавината е извор на доверба, а не анксиозност.Значи, ние сме на мисија да им помогне на следната генерација на жените да развијат позитивен однос со начинот на кој тие изгледаат - помагајќи им да се подигне нивната самопочит и за реализација на нивниот целосен потенцијал.На глобално ниво, Гулаб не тестираат на животни, па на сите наши antiperspirant дезодоранси се суровост-слободни и заверена од страна на КАРТАТА за додаде мир на умот.