Klein Алатки S10 5/16-Инчен Орев Возачот со 3-Инчен Шупливи Вратило и Comfordome Рачка
  • Ново

Klein Алатки S10 5/16-Инчен Орев Возачот со 3-Инчен Шупливи Вратило и Comfordome Рачка

DEN 174.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нут Возачот стандардна должина работи за повеќето апликации.Мазна Comfordome се справува одговара на дланката на раката удобно и колор-кодирани за лесна идентификација.Шупливи за да можат да ја олесни работата на наредени кола или други долго гром апликации.Хром-обложено вратило помага во спречување на корозија.Произведено во САД.Внатрешните плочки се обезбедат цврсти, пресврт-отпорни вратило сидро.Ги исполнува или го надминува применливи ASME / ANSI спецификации.Опис на производот Klein Алатки 5/16-Инчен Орев Возач 3-Инчен Шупливи Вратило Од Производителот Vaco.нут возачите ги исполнуваат или надминуваат тековното ANSI и МИЛИ спецификации.Патентирана вратило изградба withstands висок вртежен момент.Шахти на Vaco.возачите се целосно шупливи, од штекер да се справи, да се приспособат на најдолгата студ.Приклучоци и шахти се специјално топлина третираат за дополнителна цврстина.Надворешните површини се заврши во светли никел-хром за трајност и отпорност на корозија.Мазна Comfordome(r) се справува со одговара на дланката на раката совршено.Ексклузивно полна големина врвот без недовршени шевовите, без остри рабови за да предизвика замор.Рачките се скрши отпорни, отпорна на повеќето киселини и alkalies, и се полни-fluted за подобар стисок и возење вртежен момент.Рабовите се chamfered за удобност.Рачките се колор-кодирани за лесна идентификација. 5/16in.Вкупна должина 6-5/8in.