Fielect LA38-11Y/2 НЕ/NC Авто-Заклучување, Одберете Switch Позиција Ротари Switch 380V 10A, 22mm Latching Одберете Switch со Клучните 1Pcs
  • Ново

Fielect LA38-11Y/2 НЕ/NC Авто-Заклучување, Одберете Switch Позиција Ротари Switch 380V 10A, 22mm Latching Одберете

DEN 184.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Параметри】 Монтажа на Кол : 22mm/0.86"; Боја : Сребро; Материјал : Метал;Селектор Позиција : 2;Акција Тип : Само за Заклучување; за Контакт Тип : НЕМА/NC; Номинална Напон : 380 V; Номинална Струја : 10 A; Терминал Вид : Со База; Производ Модел : LA38-11 Y/2. 【Добар Квалитет】- авто-заклучување, одберете switch има добар квалитет, стабилна и сигурна и долг животен век. 【Функција】- Копче за ротационен селектор прекинувачи се достапни во две-позиција модели на Авто-заклучување со 1 нормално затворен контакт. 【Апликација】- Селектор префрлување може да се користи со електрична печка, морнар, електричен грејач, компресор, опсег хауба, овлажнител, масажа опрема, греалки и други апарати. 【Пакет Содржина】- 1 x Копче Ротационен Селектор Switch 2 x Клучеви.