Micron M600 512GB 2260 М. 2 NAND Флеш SATA 6.0 Gb/s SSD (560MB/s Прочитајте / 510MB/s Пишување) [PN: MTFDDAY512MBF-1AN12]
  • Ново

Micron M600 512GB 2260 М. 2 NAND Флеш SATA 6.0 Gb/s SSD (560MB/s Прочитајте / 510MB/s Пишување) [PN: MTFDDAY512MBF-1AN12]

DEN 9066.48

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Micron M600 512 GB Внатрешна Цврста Состојба Диск.SATA - 560 MB/s Максимален Прочитајте Трансфер го Оценувате - 510 MB/s Максимален Напишете Трансфер го Оценувате - М. 2 2260. Следната Генерација на Перформанси за Клиентот Computing Provide исклучителни перформанси и издржливост и исклучително ниска потрошувачка на енергија за клиентот компјутерски уреди-од десктоп игри апаратури за корпоративни патот воин таблети-со нашата M600 SATA SSD.Ние ја градиме M600 со функции како нашиот динамичен напишете забрзување за да се обезбеди супериорни перформанси и поголема моќ заштеди.Ние нудиме различни форма фактори идеални за мали, преносни дизајни со капацитети до 1 TB.Micron M600 512 GB SATA М. 2 SSDMicron M600 512 GB SATA М. 2 2260 Двојно Двострано SSD.Micron MTFDDAY512 MBF-1 AN12 ABYY.Micron MTFDDAY512 MBF-1 AN12 ABYY Micron M600 512 GB Внатрешна Цврста Состојба Диск - SATA - 560 MB/s Максимален Прочитајте Трансфер го Оценувате - 510 MB/s Максимален Напишете Трансфер го Оценувате - М. 2 2260 Overview : Следната Генерација Перформанси за Клиентот Computing Provide исклучителни перформанси и издржливост и исклучително ниска потрошувачка на енергија за клиентот компјутерски уреди-од десктоп игри апаратури за корпоративни патот воин таблети-со нашата M600 SATA SSD.Ние ја градиме M600 со функции како нашиот динамичен напишете забрзување за да се обезбеди супериорни перформанси и поголема моќ заштеди.Ние нудиме различни форма фактори идеални за мали, преносни дизајни со капацитети до 1 TB.Спецификација : Општи Information Manufacturer : Micron Технологија, Inc Manufacturer Дел Број : MTFDDAY512 MBF-1 AN12 ABYYBrand Име : Micron Product Модел : M600 Product Име : M600 М. 2 Тип 2260/2280 NAND Флеш SSDProduct Тип : Цврста Состојба Drive Additional Производ Specifications Full Спецификација на Производот : Кликнете на за да view Technical Information Storage Капацитет : 512 GBDrive Performance Maximum Прочитајте Трансфер го Оценувате : 560 MB/s Maximum Напишете Трансфер го Оценувате : 510 MB/s Network & Communication Wireless LAN : No Interfaces/Ports Drive Интерфејс : SATADrive Интерфејс Стандард : SATA/600 Physical Characteristics Drive Тип : Internal Form Фактор : М. 2 2260 Height : 0.1"Ширина : 0.9"Длабочина : 2.4"Тежина (Приближно) : 0.35 oz Miscellaneous Green во Согласност : Yes Green Усогласеност Сертификат/Орган : Кина Ro HSGreen Усогласеност Сертификат/Орган : Ro HS.

General Information :
Manufacturer:
Micron Technology, Inc
Manufacturer Part Number:
MTFDDAY512MBF-1AN12ABYY
Brand Name:
Micron
Product Model:
M600
Product Name:
M600 M.2 Type 2260/2280 NAND Flash SSD
Product Type:
Solid State Drive
Additional Product Specifications :
Full Product Specifications:
Click to view
Technical Information :
Storage Capacity:
512 GB
Drive Performance :
Maximum Read Transfer Rate:
560 MB/s
Maximum Write Transfer Rate:
510 MB/s
Network & Communication :
Wireless LAN:
No
Interfaces/Ports :
Drive Interface:
SATA
Drive Interface Standard:
SATA/600
Physical Characteristics :
Drive Type:
Internal
Form Factor:
M.2 2260
Height:
0.1
Width:
0.9
Depth:
2.4
Weight (Approximate):
0.35 oz
Miscellaneous :
Green Compliant:
Yes
Green Compliance Certificate/Authority:
China RoHS
Green Compliance Certificate/Authority:
RoHS