Kesoto Макро Прстен Блиц Светлина за Canon Олимп Panasonic Pentax Универзална
  • Ново

Kesoto Макро Прстен Блиц Светлина за Canon Олимп Panasonic Pentax Универзална

DEN 292.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Флеш индекс : 15. Нови LED flash технологија : 7 осветленоста на вредноста, нова фото светло функција за да ги задоволи повисоките потреби.Лево флеш и право флеш функција му овозможува на субјектот да се добие стереоскопски ефект.Осум различни адаптер : во Прилог се опремени со 40.5 mm 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm, па можете да го користите со речиси било кој тип на леќа.Применливи модели : за / / / Олимп / / Panasonic итн Универзална.Функција : Користи како LED блиц светлина како инстант флеш или за нон-стоп светло фотографија , кои главно се потребни за close-up фотографија.Макро флеш осветлува предмет, без разлика колку ниско осветлување се.Опис : - Функција : Користи како LED блиц светлина како инстант флеш или за нон-стоп светло фотографија , кои главно се потребни за close-up фотографија.Макро флеш осветлува предмет, без разлика колку ниско осветлување се. - Применуваат модели : за / / / Олимп / / Panasonic итн Универзална - Осум различни адаптер : во Прилог се опремени со 40.5 mm 52mm 55мм 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm, па можете да го користите со речиси било кој тип на леќа. - Нови LED flash технологија : 7 осветленоста на вредноста, нова фото светло функција за да ги задоволи повисоките потреби.Лево флеш и право флеш функција му овозможува на субјектот да се добие стереоскопски ефект.Спецификација : - Флеш индекс : 15 - Кој е време на експозиција : 1/100 секунди. - Ефективна флеш опсег : 5 CM-1.5 м - температура на Бојата : 3000-15000 KPackage Вклучува : 1 x Flash8 x Адаптер rings4x Мека mask1x флеш head Note : Пред да го користите блицот, ве молиме прочитајте ги следниве инструкции и мерки на претпазливост во детали.1. Оваа флеш се користи само за одредена посветена камера и не може да се користи во други видови на камери.2. Со цел да се избегне краток спој или burnout на колото, ве молиме не се обидувајте да ја размонтираат било кој дел на флеш.3. Не флеш близина на eyes4. Ако има флеш не се користи за повеќе од една недела, отстранете ја батеријата за да се спречи батеријата од протекување.5. Оваа флеш нема водоотпорен функција и нема windproof функција, па ве молиме да се задржи флеш сува.6. Оваа трепка светилка е прецизноста на уредот.Ве молиме да бидете внимателни кога го користите.Било случајно судир или паѓа на земјата може да предизвика оштетување на делови линија.