Дигитални Hygrometer Термометар, Мини Дигитален Hygrometer Мерач Затворен Термометар со LCD Дисплеј, за Дома Стакленички Babyroom Рептил Инкубатор
  • Ново

Дигитални Hygrometer Термометар, Мини Дигитален Hygrometer Мерач Затворен Термометар со LCD Дисплеј, за Дома

DEN 1015.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Широк опсег на мерење со висока точност.Мерење на влага од 10% до 99%RH и мерење на температура од -50℃ до 70℃.Вградени дизајн, може да се монтира на ѕидовите, кабинети, рептили тенкови и така натаму.Може да се прикаже температура и влажност, истовремено и јасно.LCD екран, јасни и интуитивни дигитален дисплеј на мерни вредности.Идеален за миленичиња рептил резервоарот и други потреби на температурни мерења.Опис : Ова дигитални мини лесни вградени температура влажност метар доаѓа со LCD екран, која може да го прикажува температурата и влажноста на воздухот истовремено и јасно со широк опсег на мерење и висок мерење на точност.Совршен производ.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Пластични Боја : Бела Влажност Мерен Опсег : 10%~99% Влажност Резолуција : 1% Влажност Земање Период : 10-ти(1 минути) Влажност Мерење на Точност : ±5% Номинална Напон : DC 1.5 V(1 * AG13 копчето батеријата) Температура Мерен Опсег : -50℃~70℃ Температура Мерење на Точност : ±1℃(на собна температура) Напојување : 2 * LR44 копчето батеријата (Не се Вклучени) Производ Дијаметар : Прибл. 45.2 mm / 1.8" Пакет Тежина : Околу. 21g Пакет се Вклучени : 1 * Термометар Инсталација на Батеријата : 1. Флип на грбот на овој производ. 2. Притисни го поклопецот на батеријата во насоката на стрелката. 3. Стави две LR44 копчето батерии во батеријата слот.Инсталација и Работа : Вградени Инсталација.

Condition:
100% Brand New
Material:
Plastic
Color:
White
Humidity Measuring Range:
10%~99%
Humidity Resolution:
1%
Humidity Sampling Period:
10s(1 minutes)
Humidity Measuring Accuracy:
±5%
Rated Voltage:
DC 1.5V(1 * AG13 button battery)
Temperature Measuring Range:
-50℃~70℃
Temperature Measuring Accuracy:
±1℃(room temperature)
Power Supply:
2 * LR44 button battery (Not Included)
Product Diameter:
Approx. 45.2mm / 1.8
Package Weight:
Approx. 21g
Package Included:
1 * Thermometer :
Installation of Battery:
1. Flip to the back of this product. :
2. Push the battery cover in the direction of the arrow. :
3. Put two LR44 button batteries into the battery slot. :
Installation and Operation:
Embedded Installation :