Bettomshin 1Pcs USH Нафта Печат, 60x70x6mm(IDxODxTHK) Нитрилна Гума Хидраулични Печат О-Прстен Клипот Окното за Нафта Пумпи и Мотори Црна, Црна
  • Ново

Bettomshin 1Pcs USH Нафта Печат, 60x70x6mm(IDxODxTHK) Нитрилна Гума Хидраулични Печат О-Прстен Клипот Окното

DEN 141.36

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Димензија : Внатрешен Дијаметар : 60mm/2.36"; Надворешниот Дијаметар : 70mm/2.76"; Дебелина : 6mm/0.24".Нафта печат е дел од машина, која пломби мазива и го спречува истекување на масла или во вода; Тоа може да го спречува влезот на прашина и нечистотија во машина; исто Така има добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, и минерални масла.Лесно да се инсталира без штета; Широко се користат во мото crankshafts, camshafts, заработувачката, амортизер, мотори, оски, предните и задните тркала и други делови.На нафта печат е направен од нитрилна гума која има одлични масло на корозија, висока отпорност на абење, добра отпорност на топлина и силна лепливоста.Ве молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да ја купите и да ја стави во право место, Пред start-up, бидете сигурни да проверите дали механички печат, додаток уред и цевната инсталација се заврши.Нафта печат е компонента на машина која пломби мазива, Додека спречување на истекување на масла или во вода; Нафта печат исто така го спречува влез на прашина и нечистотија во машина.Широко се користат во нафта пумпи, мотоцикл crankshafts, camshafts, заработувачката, мотори, оска шахти, пред Тоа бара точниот износ на еластичноста да се одржи на вратило правилно,Спецификации : Внатрешен Дијаметар : 60mm/2.36"Надворешниот Дијаметар : 70mm/2.76"Дебелина : 6mm/0.24"Материјал : Нитрилна Rubber Color : Black Number на Пакет : 1pcs.