CEEYSEE 50Pcs Изолирани Прстен Терминали М8 Жолта 12-10 AWG Брз Splice Жица Терминали Жица Crimp Конектори(PRY8)
  • Ново

CEEYSEE 50Pcs Изолирани Прстен Терминали М8 Жолта 12-10 AWG Брз Splice Жица Терминали Жица Crimp Конектори(PRY8)

DEN 331.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1.Висок Квалитет на изолирани Прстен терминали,жица Конектори направена од чист бакар,Подобро спроводливост, оксидација отпор и силна отпорност на корозија. 2.Боја : Жолта;Количина : 50 компјутери;Тип : М8;Материјал : ПВЦ+Бакар+Калај позлата. 3.Одговара на кабел : 4.0-6.0 mm2 ,Жица димензии : 12-10 А. В. Г. 4.Примена : Може да се користи за вашиот брод,автомобили,дом и други електрични конекции проект. 5.По Продажба на Услуги : Доколку постои било каков квалитет проблем во врска со производот што сте го добиле,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви обезбеди задоволително по-продажба на услуги. 100% сосема нов и висок квалитет на терминал конектори Материјал : ПВЦ+Бакар+Калај позлата Боја : Жолта Тип : М8 Количина : 50 компјутери Жица опсег : 4-6mm2 A. W. G. : 12-10 A.W.Г.Answer : ___________________________ NOTE : 1.За најдобри резултати,ви препорачуваме употреба со професија crimping алатка 2.Имајте мали делови подалеку од дофат на деца.