18-8 Нерѓосувачки Челик Само-Дупчење Завртка, Обична Заврши, 82 Степен Овална Глава, Филипс Диск, #2 Ударна Точка, #6-20 Тема Големина, 1-1/4 Должина (Пакување од 25)
  • Ново

18-8 Нерѓосувачки Челик Само-Дупчење Завртка, Обична Заврши, 82 Степен Овална Глава, Филипс Диск, 2 Ударна

DEN 89.04

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила.Обичен површината нема крај или обложување.Овална глава има 82-степен конус форма за рамна вклопуваат во countersunk дупка и има малку заоблени врвот кој седи над споени површината.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.На 18-8 нерѓосувачки челик само-дупчење завртка со обична заврши има 82-степен овална глава и Филипс диск.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.Овална глава има 82-степен конус форма за рамна вклопуваат во countersunk дупка и има малку заоблени врвот кој седи над споени површината.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Авто-дупчење завртки, еден вид на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што вежба сопствената дупка и конец за тоа како тие се инсталирани.Обично само се препорачува за употреба со метална, авто-дупчење завртки се достапни со крила кои овозможуваат употреба кога за прицврстување на дрво за да метал.На вежба точка должина треба да биде доволно долго за да навлезат и материјали се поставуваат пред провира дел достигне материјал.