Олимп FE-4020 14 MP Дигитална Камера со 4x Широк Агол на Зумирање и 2.7-инчен LCD (Бела) (Стариот Модел)
  • Ново

Олимп FE-4020 14 MP Дигитална Камера со 4x Широк Агол на Зумирање и 2.7-инчен LCD (Бела) (Стариот Модел)

DEN 10776.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

14-мегапикселна резолуција за висок квалитет, постер-големина отпечатоци. 4x широк агол оптички зум.AF tracking; Интелигентен Автоматски.Напредно Откривање на Лице и Креативни Уметнички Филтри.Фотографирање на слики за SD/SDHC мемориски картички (не се вклучени).Опис на производот ОЛИМП 227505 14.0 Мегапикселна FE-4020 Дигитална Камера (Бела) Од Производителот Како smart како тоа изгледа.Олимп FE-42030 навистина се издвојува од толпата.Тоа е тенок и високо пренослив, но сепак не е компромис на технологија со карактеристики како AF Tracking и во-камера Креативни Уметнички Филтри што ви се применуваат забавни ефекти на вашите слики како ќе ги направите.Брилијантен.Олимп FE-4020 Моменти 4x Широк Агол на Зумирање (26-105mm еквивалент) Сите можности што ви треба во еден компактен леќа.На 4x оптички зум добива блиску до случувањата додека 26mm широк агол леќа ти овозможува да се фати сè и секој во вашиот шут.AF Tracking Автоматски песни непредвидлив, кои брзо се движат предмети како деца и домашни миленици.Постојано да го прилагодува фокусот и светлината, па лесно можете да направите одличен шут на вашиот предмет во движење.Интелигентен Автоматски Автоматски се идентификува на сцена сте снимањеPortrait, Landscape, Ноќта + Портрет, Макро или Спортскии се прилагодува поставките за идеални резултати.Креативни, Уметнички Филтри им Даде на вашите фотографии на различни изгледот и уметнички чувствуваат со примена на еден од четири различни во-камера ефекти, вклучувајќи го и Поп-Арт, Pinhole, Fisheye и Цртање.Напредно Откривање на Лице Песни до 16 лица и автоматски се фокусира и да се оптимизира на изложеноста на остри, брилијантен портрет фотографии.