Aexit 200 Парчиња Аудио и Видео Додатоци Кабелот Крајот Терминал Тубуларна Изолирани Ferrule Црвено Конектори & Адаптери E7508 20AWG
  • Ново

Aexit 200 Парчиња Аудио и Видео Додатоци Кабелот Крајот Терминал Тубуларна Изолирани Ferrule Црвено Конектори

DEN 1668.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Име На Производ : Изолирани Ferrule;Модел : E7508;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластични, Метални Позлатен Бакар;Боја : Сребро На Ѕвонење, Црвена Боја.Одговара Жица Мерач : 20 AWG 0.75mm2;Бакарни Цевки Големина : 1.2 x 1.5 х 8мм / 0.05" x 0.06" x 0.3" (Inner Dia*OD*L).Пластични Дел Големина : 2.8 x 3.6 x 6.3 mm / 0.11" x 0.14" x 0.25" (Inner Dia*OD*L);Вкупната Должина на : 14.3 mm / 0.56".Нето Тежина : 20g;Пакет Содржина : 200 Парчиња (+/-2%) x Изолирани Ferrules.Тубуларна изолирани crimp терминали.Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат.совршен користат во морските и автомобилот апликации.