HTC One М8 Фабрика Отклучен паметен Телефон со 32 GB Меморија, Нано-SIM поддршка и 5.0-Инчен Дисплеј НАС Гаранција (Gunmetal Сив)
  • Ново

HTC One М8 Фабрика Отклучен паметен Телефон со 32 GB Меморија, Нано-SIM поддршка и 5.0-Инчен Дисплеј НАС Гаранција

DEN 376.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

3 G/4 G LTE поврзување.Андроид 4.4.2 (Kit Kat) со HTC Sense. 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon 800 quad-core. 5.0-инчен Full HD 1080p со 440ppi дисплеј.Двојно камера со Ultra Pixel.Пред 5-MP камера со 1080p видео. 32 GB за складирање + 2 GB RAM меморија.Безжична-N Wi-Fi + Bluetooth 4.0 + NFC, 2600 m Ah батерија капацитет.Отклучен мобилни телефони се компатибилни со GSM оператори како AT&T и T-Mobile, како и со GSM SIM картички (e.г.H20, Директно се Зборува, и одберете припејд превозници).Отклучен мобилни телефони не ќе работат со CDMA Оператори како Спринт, Verizon, Поттик или Богородица.Дисплеј : 5.0-инчи, Резолуција : 1080 x 1920 пиксели.Камера : Ultra Pixel Камера со BSI сензор, f/2.0, 29mm, автофокус, двоен LED (dual tone) блиц, Пред камера : 5-мегапикселна, ја доловува Full HD 1080p видео.Батерија : Не-отстранлив Li-Po 2600 m Ah батерија, Стенд-од страна на : До 271 h (2 G) / До 496 h (3 G), време на Разговор : До 14 h (2 G) / До 20 h (3 G).Оперативен СИСТЕМ : Android 4.4.2 (Kit Kat), Quad-core 2.3 GHz.Отклучен мобилни телефони се компатибилни со GSM оператори како AT&T и T-Mobile, како и со GSM SIM картички (e.г.H20, Директно се Зборува, и одберете припејд превозници).Отклучен мобилни телефони не ќе работат со CDMA Оператори како Спринт, Verizon, Поттик или Богородица.Убаво дизајниран, внатре и надвор.Брусен метал изградба изграден да застане и елегантен облик изграден да се издвоите.Направена со повеќе волумен, повеќе камерата, а повеќе став од било кога.Кој HTC е моќен HTC Ultra Pixel модул прави прецизни длабочина на полето на податоци за да се овозможи домаќин на интуитивен и импресивна уредување можности за професионален изглед на резултатите.