Fockety Жица Превозникот, Најлон Најлон Влечете Синџир, Висока Температура Отпор Отпорност на Абење за 3 D Печатач
  • Ново

Fockety Жица Превозникот, Најлон Најлон Влечете Синџир, Висока Температура Отпор Отпорност на Абење за 3 D Печатач

DEN 1377.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Затоа што на мала проред, па тоа е тивко и помалку бучава кога е оперативен.Армирано-најлон, висока температура отпор,отпорност на абење, отпорност на корозија,сол/киселина/ алкално отпор.Силна структура, не е лесно да се деформира.Со голема Тешки оптоварување и долго служат живот.Широко се применуваат во 3-d печатач, CNC машина алатки, електронска опрема.Функција : Широко се применуваат во 3-d печатач, CNC машина алатки, електронска опрема, оган контрола на машини, камен машини, стакло машини, вратата на машината, шприцоване машина, робот, со прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски складиште итн.Затоа што на мала проред, па тоа е тивко и помалку бучава кога е оперативен.Армирано-најлон, висока температура отпор, отпорност на абење, отпорност на корозија, сол/киселина/ алкално отпор.Силна структура, не е лесно да се деформира.Со голема Тешки оптоварување и долго служат живот.Брзо се движат брзо, многу погодна за кратко растојание имајќи мала тежина состојба Спец : Материјал : засилен најлон PA66 Боја : црна Внатрешна дупка големина : 10 * 10мм/0.39 *0.39 инчен Надворешниот дупка големина : 14 * 17mm/0.55 *0.67 инчен Вкупна Должина : 1000 мм/40inch радиус на Свиткување : R28 се Отвори режим : мост тип не може да се отвори капацитет : 100 Оптоварување тежина : A1005 Неподдржан должина : A10000mm Температура отпор : 80-120 степени Пакет се Вклучени : 1 x Црни Најлон Кабелот, Повлечете Синџир .