SZRMCC Двојна USB на ЛП-E8 д-р-E8 DC Спојка Атарот на Батеријата за Canon EOS 550D 600D 650D 700D T2i T3i T4i X4 Х5
  • Ново

SZRMCC Двојна USB на ЛП-E8 д-р-E8 DC Спојка Атарот на Батеријата за Canon EOS 550D 600D 650D 700D T2i T3i T4i

DEN 575.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ова д-р-E8 DC Спојка Атарот замена на Батеријата за LP-E8 вистински литиум Батерија, Овозможи да моќ за Canon EOS 550 D 600 D 650 D 700 D T2i T3i T4i X4 Х5 Камери од 5 V 2 A(излез) Мобилни моќ банка, Па можете да пука за долго време без замена на батеријата, совршен за долго време на снимање.Двојно USB Влез : 5 V, 2 A-4А -; DC Излез : 7.4 V-8 V; Опремен со вграден-во intellgent коло(подобрување на DC излез од 5 V да се прибл 8 V), можете да се поврзете на оваа USB со DC 5 V 2 A извор на енергија.Приклучете : Двоен USB Машки Конектор; Plug Б : д-р-E8(ЛП-E8) Атарот на Батеријата.Кабел Должина : 47inches/1.2 m (Ние може да го прилагодите со други должина, ве молиме контактирајте со нас ако ви треба).Забелешка : Бидете Сигурни дека на ИЗЛЕЗ од вашата Моќ Банка или Полнење на главата е 2 A или Повеќе, НЕ капацитет, камерата ќе не работи правилно, иако капацитетот на вашиот моќ банка е 10000 m Ah но за излез, помалку од 2 A.Професионален дизајн на производот SZRMCC Како приклучок и кабел производителот, ние произведуваме повеќе од 1000 видови на кабли, додатоци и адаптери.Ние, исто така, произведуваат антени безжични и авијација аудио кабли.Секој кабел ние произведуваме строго е тестирана и е компатибилен со машини од различни големи бренд добавувачи.Обезбедува добри конекции за вашиот апарат и камера додатоци, овозможувајќи ви лесно да се изгради на целиот камера систем.Вршење на разни професионална фотографија.Може да се прилагодите на кабел според вашите барања.Ако не сте сигурни која кабел е погоден за вашиот проект, ве молиме испратете порака за вашиот проблем и ние ќе ви препорача точниот кабел за вас.Се надевам дека ќе имате добро време за шопинг во SZRMCC, ви благодариме! ! !.