YG-1 EM154 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, TIALN Multilayer Заврши, Не-Центар за Сечење, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта, 2 вкупна Должина, 0.1875 Сечење Дијаметар, 0.1875 месо тело Дијаме?
  • Ново

YG-1 EM154 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, TIALN Multilayer Заврши, Не-Центар за Сечење, 30 Сте Хеликс,

DEN 540.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

канцеларија во Vernon Хилс, ИЛ.Сечење дијаметар толеранција е + 0.На Ti Al N слој отпорен на топлина подобро од Калај и Ti CN облоги, зголемување алатка живот и перформанси.Таа, исто така нуди зголемена цврстина во споредба со Калај и може да ја намали потребата за мазива врз основа на апликацијата.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да се хранат во работното парче, како вежба малку.Висока-перформанси карбид обезбедува подобра отпорност на абење и тежина од стандардните карбид и може да се кандидира во поголема брзина од високиот-брзо или кобалт челик, отпорна на триење и високо сечење температури.Погоден за високи перформанси обработка на материјали како алатка челик, од легиран челик, мувла челик, и други високи прекалени материјали до Rockwell цврстина C70.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.YG-1 EM154 Ti Al N-обложена карбид плоштадот носот крајот мелница има две флејта, 30-степен хеликс, и центар-сечење дизајн за високи перформанси обработка на алатка челик, од легиран челик, мувла челик, и други високи прекалени материјали до Rockwell цврстина C70. Две флејта понуди подобра чип-капацитет на носивост од крајот мелници со повеќе флејта, подобрување на алатката е способноста да се отстрани материјалот.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.