Wera 05160785001 8100 Sa/Sc 2 Zyklop Брзина Ratchet Сет, 1/4 Вози и 1/2 Диск, Метрички, 43 Парчиња
  • Ново

Wera 05160785001 8100 Sa/Sc 2 Zyklop Брзина Ratchet Сет, 1/4 Вози и 1/2 Диск, Метрички, 43 Парчиња

DEN 14387.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ги комбинира пет различни видови на ratchet во едно.Фино toothing за мали ВРАТИ агол, switchover прстен (право, фиксна, лево). 43-Парче сет во Стабилна метал случај.Земја на потекло : чешка Република. 43-парче Zyklop поставена во стабилна метал случај : Zyklop ratchet со 1/4"вози и Zyklop ratchet со 1/4"диск.72 казна-pitched забите им овозможи на ниско врати агол на само 5°.На ratchet главата pivots слободно и да може да се заклучат во било која позиција со користење на лизгачот switch кои се поставени на секоја страна.Тоа е можно дури и да се работи во склопот во многу ограничени и тешко-да-пристап области со подобрена рака царинење.Претходно дефинираните заклучување позиции на 0°, 15° und 90°, и на десно и на лево, се обезбеди безбедна работна без никакво лизгање на ratchet главата.На ratchet може да се користи како конвенционалните шрафцигер во 0° позиција со прикачување на адаптер и малку.На flywheel дизајн обезбедува брз шраф за возење.Ротација-симетрична конструкција на Kraftform се справи и слободно-претворање ракав поддршка на брзиот извртување.На исклучителен дизајн на Kraftform се справи со совршено се вклопува во рака спречување на рака повреди како што се плускавци и calluses.Цврстите материјали кои се користат за да се справи со се обезбеди брз и лесен рака repositioning без каква било опасност од кожа "се лепи" за да се справи.Помеки против пролизгување зони им се овозможи на ниско-загуба трансфер на висок вртежен момент.За 1/4" плоштад сокети како и 1/4" adaptors со квадратни диск, опремени со топката за заклучување.Вклучувајќи 21 Zyklop приклучоци, 2 Zyklop екстензии со бесплатно вртење ракав, 1 Kraftform малку носителот со брзо ослободување на чак, 16 бита.