Milageto 2 Парчиња D13009K NPN Моќ Транзистори ДА-3P 12A Носителот НА-220 Висока Volt
  • Ново

Milageto 2 Парчиња D13009K NPN Моќ Транзистори ДА-3P 12A Носителот НА-220 Висока Volt

DEN 167.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Погоден за префрлување на напојување, компјутерска моќ, индустриско напојување, напојување производители и одржување продавница најчесто се користи компоненти, и др.Добри оперативни карактеристики, лесно да се будат.Префрлување напојување основни додатоци. 13009 транзистори висок позитивен и негативен напон и моќност.Модел : D13009. Опис : - Модел : D13009 - 13009 транзистори висок позитивен и негативен напон и моќност. - Добри оперативни карактеристики, лесно да се будат. - Префрлување напојување основни додатоци. - Погоден за префрлување на напојување, компјутерска моќ, индустриско напојување, напојување производители и одржување продавница најчесто се користи компоненти, и др.Спецификација : - Енкапсулација : ДА-3 P - Поларитетот : NPN - Материјал : Si, бакар рамка - Колектор максимална DC моќност Pcm_W : 100 W - Колектор максимално дозволената DC струја Icm : 12 A - Колектор база дефект напон BVcbo : 40 V - Колектор база дефект напон BVceo : 450 V - Карактеристика фреквенција ft_Hz : 4 MPackage Вклучува : 2 Парчиња на D13009 K NPN Моќ Транзистори.